Нервові клітини не відновлюються — правда чи міф?

Часто можна почути твердження, що хвилювання та стрес призводять до смерті нейронів. Насправді перелік чинників, які призводять до їх руйнування, значно більший: неправильне харчування, алкоголь, забруднене повітря, навчання, нестача спілкування та руху.
 
? Цікавий факт: надмірні навантаження можуть також призвести до змін у структурі мозку. Так, в учасників марафону, які пробігли 5000 км, виявлено зменшення кількості сірої речовини в мозку аж на 6%. До початкового об’єму сірої речовини вдалося повернутися через вісім місяців.
 
У мозку людини є приблизно 90 мільярдів нейронів, при цьому за добу можуть втрачатися тисячі. Якби нервові клітини не відновлювалися, то дуже швидко виникли б проблеми.
 
? У 1960-х роках було встановлено, що у гіпокампі синтезуються нові утворення для заміни відмерлих нейронів. Це дозволяє підтримати нормальне функціонування мозку.
 
Крім того, завдяки активному соціальному, інтелектуальному і фізичному життю людина може посприяти покращенню процесу вироблення нових нервових клітин. До речі, це є найкращою профілактикою хвороби Альцгеймера чи інших форм деменції.
 
Турбота про себе — запорука здоров’я, у тому числі мозку й нервових клітин ?
 
? 067 415 03 03
? 050 415 03 03
 
? м. Ужгород, вул. Капушанська, 21
? uz.euroclinic.com.ua
 

Залиште коментар